יום שישי, 16 ביולי 2010

חידה לסופשבוע....

כבר מזמן רציתי לכתוב את הרשימה הזאת. והפעם זאת באמת רשימה.... וחידה לבעלי זיכרון טוב וידע כללי קיבוצי.

מהו המשותף לכל השמות שמופיעים למטה? (רמז: שלוש מילים) את הניחושים השאירו בתגובות. הראשון שמנחש יקבל פרס. הפרס: רשימה לפי זכרון תרבות קיבוצית לילדים משלו (כל דבר רלוונטי שיבקשו אלך לחפש ואחזור עם תחקיר).

אני מבקשת את סליחתם של כל אלה ששמם שובש - לקח לי זמן לאסוף את השמות והמון זמן להקליד אותם. אני מכירה באופן אישי כמה מהשמות - אחד של האחות הגדולה שלי, אחד של שכן שלי היום, אחד מהם עובד איתי, ועוד כמה שאני מכירה מהחיים בדרך לכאן. את סיפורם אכתוב כשאקבל תשובה נכונה.

והנה זה בא:

א
אבי ירקוני (גזית), אבי כהן (המעפיל), אביאלה חסון (עין השופט), אביב שמיר (כנרת), אביגיל הררי (רוחמה), אביתר שניר (חמדיה), אבנר גורן (גבעת חיים מאוחד), אברהם תור (נגבה), אדוה אברמוב (יקום), אדווה זלינקה/זילונקה (נחשולים), אדמון יפה (עין דור), אדר לנס (בית אלפא), אהובה ברזילי (כסופים), אהוד בר-לב (ברעם), אודי מחניימי (יפעת), אוהד דורון (משמר העמק), אופיר ישראל (גניגר), אורה ליכטינגר (נירים), אורי בן-דוד (עין דור), אורי ברנשטיין (גלעד), אורי חן (חפציבה), אורי לביא (שער העמקים), אורי ליזון (גן שמואל), אורי שטייף (רמת יוחנן), אורית בן דוד (גזית), אורית בן-דוד (עין דור), אורית פרנקל (בית העמק), אורלי דנגורי (המעפיל), איה דורין (אפיקים), איה פז (עינת), איל בר שדה (גזית), אילן אדר (עין דור), איציק לוי (רבדים), איריס רוזי (סאסא), איתי ישראלי (גניגר), איתן אלקיים (כברי), אלאן לוינשטין (ברעם), אלדד פורת (גזית), אלה אמיתי (גשר), אלון הרפז (משמר העמק), אלון לבנשטין (ברעם), אלון ראובני (שער העמקים), אלי אפרתי (משמר העמק), אלי כרמיאלי (גניגר), אליאב פרייס (עין דור), אליעזר כגן (המעפיל), אלישבע אגסי (שובל), אמוץ שמי (כברי), אמוראי שוטר (גזית), אמיר הרפז (הזורע), אמנון ראובני (עברון), אמנון שלו (עין דור), אסף אהרון (גבעת ברנר), אסף שוסטר (גבעת ברנר), אסף תל-צור (הזורע), אסתר ספנסר (סאסא), אפרת הדס (בית אלפא), אפרת צוק (חמדיה), אפרת קנטור (מעגן מיכאל), אראלה גפני (גזית), ארז פלח (שובל), אריה בדש (דליה), ארנון אבני (חפציבה), ארנון אבן-צור (גבע), ארנון ליפשיץ (גבעת עוז), ארנון מנור (גבעת עוז), אשל צימבליסטה (רעים), אתי שפיגל (מגידו)
ב-ג
בועז אבני (גבעת ברנר), בועז טרסי (החותרים), בנימין ספנסר (סאסא), גבי שיק (שריד), גדי רותם (גזית), גדי שוסטר (גבעת ברנר), גדעון מוסקוביץ (מחניים), גורי אבניאלי (גבעת חיים מאוחד), גיורא מורגל (רמת השופט), גיל שטראוס (געתון), גיל שמואלי (עין המפרץ), גיל שתיל (רמת דוד), גילה אפרתי (מעברות), גילה ארבר (פלמחים), גילה ברמן (מגידו), גילה כרמל (בית השיטה), ג'ין סיבל (כברי), גינת יצחקי (אפיקים), גליה אדר (יגור), גליה סגולי (עין שמר), גלית גלעד (ברעם), גלית רונן (עינת), גלעד פרץ (עין דור), ג'פרי קייטין (עין גדי)
ד
דב גולדווין (גניגר), דגנית חרובי (בארי), דוד מורידך (משמר העמק), דוד עורי (בית אלפא), דודו שמבן (גבעת ברנר), דורון ביטוב (מזרע), דורון דרוקר (גבעת ברנר), דורון יצחקוב (המעפיל), דורית ברס (סער), דורית דה פריס (יקום), דיה דר (דליה), דליה אדר (יגור), דליה בורשטיין (עין השלושה), דליה ברקן (משמר הנגב), דליה רומם (גזית), דני אתרוגי (מסילות), דני ויטרבו (גבעת ברנר), דני לוי (נוה איתן), דני לכיש (גבעת ברנר), דני סנדלר (נחשולים), דני עמית (גבעת ברנר), דני עמרם (גבעת ברנר), דניאל דה-מלאך (רביבים), דניאל לכיש (גבעת ברנר), דפנה באר (עין השלושה), דפנה גרינבלט (מעברות), דפנה להב (בית זרע), דפנה מעיין (געש), דרור אשכנזי (מסילות), דרור בר ישראל (יסעור), דרור יובל (יגור)
ה
הגר בורסקי (עין חרוד), הגר חמל (כברי), הדס אהרוני (מגידו), הדס לנס (בית אלפא), הדס שרקי (כסופים), הודל פאסט (בית העמק), הלה אופז (איילת השחר), הלה כהן (אשדות יעקב איחוד)
ו-ח
ורד ליון (גבעת ברנר) , זאב דורמן (גבעת ברנר), זהר רבינא (עין החורש), זיו שפרן (תל יוסף), זין בן יעקב (הזורע), חגי יזרעאלי (משמר העמק), חגי רודנר (גבעת ברנר), חגית ברנע (אלונים), חוה הירשביין (אילון), חיים רוטשילד (הגושרים), חמוטל כהן (כברי), חנן ויסמן (חפציבה), חנן לוי (רשפים), חנן פרידמן (גבעת חיים מאוחד)
ט-י
טומי בלאו (הזורע), טל לוין (משמר העמק), טל פפו (מעברות), טלי ברין (עין חרוד), טלי קרן צבי (יגור), טליה גבאי (אילון), יאיר מינצר (גבעת ברנר), יאיר קנטור (מעגן מיכאל), יאיר שגיא (שפיים), יגאל ספירו (סאסא), יגאל צוק (שער העמקים), יגאל צימרמן (העוגן), יהודה אנגל (מעגן מיכאל), יהודה גולני (בית אלפא), יהודה גלעד (גן שמואל), יהודית אוטיף (החותרים), יהודית חן (חפציבה), יהושע שרתשר (עין חרוד איחוד), יואב אמיר (גשר הזיו), יואב קוצר (עין השופט), יואל זרון (מעין צבי), יובל לולב (אפיקים), יובל שקדי (יקום), יוחאי קופר (דגניה ב'), יוחנן מאיר (אילת השחר), יונה יערי (רוחמה), יונת ניצן (חפציבה), יונת קנטור (מעגן מיכאל), יונתן מנדל (כפר מנחם), יונתן מרוז (הזורע), יונתן ספנסר (סאסא), יוסי אשד (המעפיל), יורם חזן (דליה), יורם פרידמן (גבעת חיים מאוחד), יורם קוסטרינסקי (חמדיה), יורם רוזן (דליה), יותם לבנר (עין השופט), יניב אינדגרמיר (בית קמה), יניב שגיא (עין השופט), יעל אורי (כברי), יעל משי (עין חרוד), יעל רונן (עין דור), יעקב אבנט (אילון), יעקב אקלרוב (דליה), יעקב שגיא (עין השופט), יעקב שגיא (עין השופט), יפתח אגמון (חפציבה), יצחק נבו (גניגר), ירון שמיר (תל יוסף), יריב אלוני (מזרע), יריב לבלנג (בית אלפא), ישראל צוקר (קרית ענבים)
כ-מ
כרמית ברזילי (פלמחים), כרמל שרת (חמדיה), ליאור רובין (בית זרע), ליאורה אריאל (בית זרע), ליאורה כפרי (רשפים), לילי שאלתיאל (מגידו), לילך בסר (גזית), מאיה בסר (גזית), מאיה לוצקי (גבת), מולי קיפניס (מחניים), מזל רונן (עין דור), מיכאל שני (מענית), מיכה מרגלית (עין דור), מיכל אילן (עין המפרץ), מיכל ברודי (מגידו), מיכל לנגר (דורות), מיקי לם (עין דור), מירב גרנות (הזורע), מירב רונן (עין דור), מרגו אפשטין (איילת השחר), מרים דר (דגניה א'), מרים מורן (געש), מרים עשירי (אלונים), מרשה וקסלר (הזורע), משה פודורבסקי (גלאון)
נ
נאור גולדן (גשר הזיו), נבות צור (משמר העמק), נבט בן חיים (חצור), נגה פורת (גזית), נדב זיו (עין השופט), נדב פלטי (הזורע), נוגה רגב (ברעם), נועה בורשטין (מעברות), נועה ינאי (ברקאי), נועה לוי (מולדת), נורה אגמון (ברעם), נורית אופיר (אשדות יעקב איחוד), נורית בארי (געתון), נורית ועדי (עין חרוד מאוחד), נורית כהן (אלונים), נורית פלס (עין חרוד איחוד), נורית רוזנברג (לוחמי הגטאות), נחום יפתח (ראש הנקרה), נילי וסרמן (מעברות), ניצה אדטו (מעברות), ניצה בארי (געתון), ניצן הרוסי (בית השיטה), ניצן כספי (מגן), ניצן לבני (ראש הנקרה), ניר גוטמן (געתון), ניר שמיר (כנרת), נירה אגמון (ברעם), נמלי גובר (מעגן מיכאל), נעמה רז (רמות מנשה), נעמי בלקין (ברקאי), נעמי רוזוליו (כברי)
ס-ע
סיגל גפני (גזית), סיגל לוי (המעפיל), סיגל נהיר (שער העמקים), סיון יוגב (גבעת חיים מאוחד), סיון שלו (אפיקים), סמדר בנטוב (שמרת), סמדר גבעוני (גבעת ברנר), סמדר לין (רשפים), סמדר עציון (נירים), סמדר רובין (געש), עדה יצחקי (עין דור), עדית היימן (בית אלפא), עדנה רוזנבאום (רמות מנשה), עוזי עובד (חפציבה), עוזי שלו (עין דור), עזריאל בר אילן (צרעה), עידו אליאס (חוקוק), עידו שלם (רמת יוחנן), עילית אפרתי (מרחביה), עינן רגב (אילון), עינת אברהמי (גזית), עירית לביא (איילת השחר), עירית רותם (גזית), עלית אפרתי (מרחביה), עמוס קלסקי (עין השופט), עמיחי לוי (גן שמואל), עמיר גרוסבורט (כסופים), עמיר לין (נצר סירני), עמיר סלע (עין החורש), עמרי רון (משמר העמק), עמרי תמיר (גבעת עוז), ענבל בנדר (עינת), ענבר יגולניצר (נוה איתן), ענת גופר (ניר דוד), עפר שנקר (כברי), ערן בן-משה (כברי)
פ-ר
פנינה וולדמן (יקום), צבי מדר (גבעת-חיים מאוחד), צופית רותם (גן שמואל), צילה מגן (הזורע), צליל שחר (ראש הנקרה), צפרה גיטויזר (עינת), צפריר שחר (ראש הנקרה), ראובן מילר (שדה אליהו), ראלי מרגלית (גן שמואל), רבקה גולובטי (כברי), רבקה לויט (ברקאי), רבקה מיליקובסקי (אילון), רבקה רוזנברג (כברי), רווית צור (משמר העמק), רוחמה ורדי (עין השופט), רוני ברק (מחניים), רונית פראנק (חצור), רונן לוינשטין (ברעם), רונן מור (קבוצת שילר), רועי שימחי (ראש הנקרה), רות נצר (חוקוק), רותי אפשטין (איילת השחר), רותי זינגר (גניגר), רותי נצר (חוקוק), רז כהן (אפיקים), רחל וסלי (גשר הזיו), רחל רוגע (גזית), רינת גלילי (אפיקים), רם ניב (ראש הנקרה), רמי באר (געתון), רמי לבושין (כפר מנחם), רני סלע (גבעת ברנר), רע פלג (חצור), רעיה מירון (רשפים), רענן כהן (גזית), רפי פרסאי (שריד), רקפת זוהר (ברעם), רשף שימשי (משמר הנגב)
ש-ת
שגיא תלמי (משמר העמק), שולה שטיין (להבות הבשן), שולמית דגני (הזורע), שולמית פרץ (עין דור), שושנה מיכאל (אפיקים), שחף פופמן (ברעם), שחר סטולר (כנרת), שי ביי (ברקאי), שי זרחי (גניגר), שירלי לב (משמר הנגב), שלומית מאירי (שדות ים), שלמה עומר (משמר העמק), שמואל ניר (אילון), שמואל שוצברג (מרחביה), שמרון שרצר (שובל), שרה חמיאל (המעפיל), שרון זלצר (בית אלפא), שרון רינת (מזרע), תלמה שגיא (ברור חיל), תמי הריס (משמר העמק), תמי זמיר (כברי), תמי מטק (סאסא), תמי צננבאום (שריד), תמנע בן-צבי (יגור), תמר בן יוסף (גבת), תמר הירשמן/הירשברג (כברי), תמר מיינצר (גבעת ברנר), תרזה דאוס (חפציבה)

ויש עוד כמה עשרות שאת שמם אין לי ואשמח לקבל ולהוסיף לכאן. כבוד!

עידכון: התשובה המלאה עם הפרטים נמצאת ברשימה הבאה - כאן.

‏20 comments:

  1. עינת יקירתנו,
    כל החברים הנחמדים שברשימה היו בזמנים שונים חברים בתזמורת בני הקיבוצים.
    אוהבים את כל מה שאת עושה.
    תרזה ורפי פרסאי.

    השבמחק
  2. הי תרזה ורפי - בוגרי תזמורת בני הקיבוצים - עכשיו תבחרו זיכרון-פרס... כי כמובן צדקתם! ותודה תרזה על הפירגון!

    השבמחק
  3. ובינתיים שלחו לי עוד שמות:
    מתן דגן (גבעת חיים מאוחד), ינון לירן (גבעת חיים מאוחד), קרן אשכנזי (גבעת חיים מאוחד), רוני בארי (גבעת חיים מאוחד), עמית פלד (יזרעאל), זוהר פונדק (עין חרוד איחוד), ניצן רפפורט (דורות), לימור רויטפרב (ברעם), ענת אנגלמאייר (סאסא), יורם לכיש (גבעת ברנר)

    השבמחק
  4. והפתרון כבר נמצא פה (עם כל הפרטים והתמונות...):
    http://tarbut-yeladim.blogspot.com/2010/07/blog-post_20.html

    השבמחק
  5. ועוד תוספות שנשלחו:

    שאול פז (מזרע)
    דפנה ציפור (שריד)
    אפרים תלמי (שריד)
    גילה לפידות (שריד)
    רון חולדאי (חולדה)
    אורה ברקאי (גבע)
    דניאל הקסטר (גבע)
    רן בן נפתלי (כפר מסריק)
    אמיר גינת (כפר מסריק)
    יעל אשכנזי (בית השיטה)
    ניצה אורן (בית השיטה)
    אסנת אלון (הזורע)
    נעמי שדה (איילת השחר)
    יהודית סבלדי (נצר סירני)
    שלמה ניצן (חפציבה)

    ומי שאסור לשכוח – שלומית אילון ממעגן מיכאל שעד היום מנהלת ומפיקה את כנסי התזמורת

    השבמחק
  6. ועוד שמות:
    יהודית (דיתה) עילם (בעבר שחר) אילת השחר
    מיכל איתן (בעבר חרמוני) אילת השחר (היום חצור הגלילית)
    צרויה להב (בעבר חופרי) אילת השחר (היום ירושלים)
    און רבינוביץ כפר גלעדי
    עודי פינטוס גבעת ברנר

    ותודה לעפר גביש!

    השבמחק
  7. תוספות..
    רם וידן (נען), יכין כוכבא (נען), משה הילר (נען), אילן ניר (נען), הלל חכלילי (נען), יואב לבנה (נען), שלמה לבנה (נען), מאיר לבנה ז"ל (נען), רפי זהבי (נען), ללי (אורן) ניר (נען), ניר חכלילי (נען), רן מנדלסון (נען), אור מנדלסון (נען), אוהד דינור (נען), אסי ניר (נען), עידן מנור ז"ל (נען), דפנה (מיינצר) זהבי (גבעת ברנר)

    השבמחק
  8. עוד שמות:
    חיים פרמונט (כפר גלעדי)
    עמרי רבינא (עין החורש)
    דוד בלום (המעפיל)
    נועם לסטר (חצור)

    השבמחק
  9. לעינת שלום
    שני שמות נוספים : בני ברגיל מאפיקים
    שרי עמית מיפעת.
    שניהם הכירו בתזמורת - ונישאו.
    לאה ורדי [לשעבר] מיפעת.

    חזקי ואמצי וישר כח ,
    יוספי, מגשר

    השבמחק
  10. יעקב אבנט שלח לי עוד:

    רוני סנלדר - דפנה/נחשולים
    בתה:
    גל ג'יימס (צ'לו) - צרעה (כיום זמרת סופרן מצליחה מאוד בכל העולם)
    בנה:
    עידן ג'יימס (קלרינט) - צרעה

    בנינו ינאי אבנט גם הוא יהיה בוגר התזמורת (הקיץ זה כנס אחרון שלו)
    לפני שנה נוגנה בקונצרט האנסמבל הבוגר יצירה שכתב לתזמורת מיתרים וקלרינט הנה כאן:

    http://www.youtube.com/watch?v=gZ7dLMghepE

    השבמחק
  11. עוד שמות שנשלחו אלי:
    "שמות נוספים של חברי התזמורת משנות השישים :
    עדיקה בן אברהם (היום נקש) מעברות , רותי מולנר (היום להב) מעברות , רותי מלצר (ריכטר) מעברות (היום ירושלים), נירית הגרי גבעת חיים מאוחד, מיכל בת -אדם מרחביה"

    השבמחק
  12. ועוד תוספות ממעברות:
    חדוה שופן, טובית אילן, עליזה אגוזי, עדנה אגוזי, רחל סלע, דני גלברד, ועוד המונים המונים.

    השבמחק
  13. שמות מהמעפיל (כתבה לי על פתק - אסתי אוסטרובר מארכיון יד יערי):
    דליה ליבנה (קורנבלום)
    אסתר זוטא (מרכוס)
    גדי אלון
    מיכה בר
    אפרת גולדווסר
    דוד בלום
    דוד אמיתי
    אבנר קלונובר
    רמי אפשטיין
    עודי מגן
    צפרירה לוי
    מלכה לרנר (קושניר)
    משה לפשיץ
    שרה ישראלי (אוסטרובר)
    ברוך רוזן
    נירה כגן
    רונית אופיר
    נחום חופרי
    אביטל פארן (ארבל)
    הילה בן-פורת (רודולף)
    שאול דורי
    עמירם שאלתיאל
    חגי לויבסקי
    זיוה גלבוע/אלון (חקלאי) - כנרת
    עוזי ערן - יקום

    השבמחק
  14. מוותיקי התזמורתיום רביעי, 08 ספטמבר, 2010

    עוד תיקונים:
    הדר (לא אדר) לנס (בית אלפא)
    אורית בן-דויד (רק מעין דור, לא מגזית)

    עוד שמות:
    חן שץ (מלצר) - יפעת
    יגאל מלצר - נווה אילן (חצוצרן ראשון בפילהרמונית)
    נורית מלצר (ראובני) - נווה אילן
    עמי מן - עברון
    מירון קספרי - עברון
    נעמה ברגיא - עברון
    גיורא רפאלי - כפר מסריק (יהודה אנגל: "אני זוכר אחד שיצא ממנו מנגן קרן באנסמבל הקאמרי – בקושי ידע להוציא צליל מהקרן")

    השבמחק
  15. אין לי מושג איך הגעתי לכאן- האם זה אתר? בכל מקרה- כל הכבוד על העבודה המבורכת המחזירה אותי במנהרת הזמן לתקופה נפלאה. אני נמצאת בין הנקודות הקטנות המצולמות בכנס בגת.... את שמי וכמה מחבריי לא מצאתי אז הנה תרומתי:
    לאה כהן - ג"ח מאוחד
    אהובה שמואלי- ג"ח מאוחד
    גרשון רומיש- ג"ח מאוחד
    רעיה אפרת - גבעת ברנר
    מיכל גור - דליה
    ועוד רבים וטובים...
    יש לי הרבה זכרונות נפלאים מהכנסים שהיו בזמני..
    חג שמח
    לאה כהן- שטוקלמן (עין יהב)

    השבמחק
  16. חברי התזמורת ששירתו ביחד בסיירת צנחנים:
    צפריר ורדי - אלונים
    יורם ששון - גבעת ברנר
    אמיר יפה - בית אלפא
    בני ברגיל - אפיקים
    אהרון בן אפרים - גניגר
    מאיר לוינגר - נען

    השבמחק
  17. מאילון (שנים 1962-66):
    המנצח- אבי אוסטרובסקי
    קשתנים:
    גלעד שיבא- כינור
    אבנר רשף (ורשבצ'יק)- כינור
    יעל רשף (שכטר)- כינור
    חווה הירשביין- כינור
    ישראל ניר (נירנברג)- צ'לו

    השבמחק
  18. תוספות של שמות:
    יעל ארנון - משמר העמק
    יערה שחם - כפר יחזקאל
    ענת יערי - גבע
    אור מנדלסון - נען
    רן מנדלסון - נען
    אורן ארסטר - עין שמר
    ערן חרש - גבעת ברנר

    השבמחק
  19. חגי יחידי
    שירי - יגור
    זיו - שריד
    ארז וולף - הזורע

    השבמחק
  20. תיקונים: גורי יבנאלי (לא אבניאלי), שולה שליין (לא שטיין)
    תוספות:
    יַעַל ירון ז"ל - עין השופט
    עידן ציזלינג - עין חרוד מאוחד
    גדעון יהלום - עין דור
    שלומי בר-יוסף - רשפים
    אברהם בר-יוסף - רשפים
    נחום זית - להבות הבשן

    השבמחק

כל תגובה שתלמד או תוסיף מידע לנושא תתקבל בברכה. תגובות לא מכבדות או סתם קנטרניות ימחקו.